Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
 

Adam „Nergal” Darski stanie przed sądem? Trasę koncertową jego zespołu bada prokuratura

Adam „Nergal” Darski stanie przed sądem? Trasę koncertową jego zespołu bada prokuratura
Działalność satanistów z "Behemotha" bada prokuratura

Znana z satanistycznych i antychrześcijańskich produkcji grupa muzyczna „Behemoth” może odpowiedzieć przed sądem za profanację godła narodowego.  Wszystko za sprawą plakatu promującego trasę „Rzeczpospolita niewierna”. Przeciwko obrażaniu uczuć narodowych i religijnych przez zespół „Nergala” zaprotestowało już 35 tysięcy osób.

 

Plakat promujący tegoroczną trasę koncertową przedstawia haniebnie przekształconego orła z odwróconym krzyżem, trupimi czaszkami i wężami znad skrzydeł. Obraz ten ma nawiązywać do nazwy najbliższej trasy, którą nieprzypadkowo nazwano „Rzeczpospolita niewierna”.

 

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Radny miasta Gdynia Marek Dudziński zgłosił do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez muzyków „Behemotha”. Dodajmy, że zgodnie z Art. 137. § 1 Kodeksu Karnego, „Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”

 

W rozmowie telefonicznej z serwisem Protestuj.pl, który prowadzi kampanie protestacyjne przeciwko trasie koncertowej satanistów, gdyński radny powiedział, że poza zgłoszeniem działań grupy do prokuratury, przesłał również listy do właścicieli lokali, w których odbyć się mają koncerty, aby ci zrezygnowali z udostępniania swoich obiektów na rzecz trasy „Behemotha”.

 

Inicjatywa radnego Dudzińskiego nie jest wyjątkiem. Pod akcją protestacyjną przeciw bluźnierczym koncertom Behemotha, kierowaną do właścicieli hal koncertowych podpisało się już ponad 34 tysiące obywateli. Jak dotąd, włodarze lokali nie odnieśli się do treści kierowanego do nich listu.

 

Zespół Protestuj.pl przygotował nową akcję protestacyjną, tym razem skierowaną do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego oraz do prezydentów miast, w których odbyć się mają koncerty.

 

Organizatorzy protestu zapewniają, że wciąż istnieją realne szanse na powstrzymanie tej bluźnierczej kampanii. Wszystko zależy od reakcji społecznej i odzewu na nią ze strony władz państwowych i władz lokalnych.

 

Dołącz naszego protestu kierowanego do ministra kultury i prezydentów miast, w których odbędą się bluźniercze koncerty. Kliknij tutaj i powiedz NIE występom „Behemotha”.Protestuj.pl

Data publikacji: 2016-09-05 17:00
Data aktualizacji: 2017-08-07 23:30:00
 
OBECNIE DZIAŁAMY
 

 
 
Jest nas już
wysłaliśmy
protestów