Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
 

Czy posłowie umożliwią ustawowo zawieranie związków homoseksualnych poza Polską?

Czy posłowie umożliwią ustawowo zawieranie związków homoseksualnych poza Polską?

Sejm obraduje nad projektem ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego. W środę 8 października w ramach sprawozdania z prac komisji przedstawiono zmodyfikowany projekt, który przewiduje utworzenie nowego rodzaju zaświadczenia - o stanie cywilnym. Jedynym uzasadnieniem tej etatystycznej inicjatywy wydaje się być utworzenie "furtki" dla legalizacji w Polsce zawieranych za granicą "małżeństw" homoseksualnych.


W przypadku przyjęcia ustawy w kształcie zaproponowanym przez komisję, w państwach takich jak Malezja, w oparciu o zaświadczenie o stanie cywilnym, Polka będzie mogła wstąpić w związek poligamiczny, z kolei we Francji Polacy będą mogli zawierać „małżeństwa” jednopłciowe. Polskie władze będą zobowiązane takie związki uznawać na płaszczyźnie prawa za... małżeństwa.


Obecnie trwa drugie czytanie projektu, który - w związku ze zgłoszeniem szeregu poprawek - został podonownie odesłany do komisji. Przyjęcie ustawy przez Sejm nie będzie oznaczało, że od razu wejdzie ona w życie. W tej sprawie będzie musiał wypowiedzieć się jeszcze Senat oraz Prezydent.


Zachęcamy do udziału w naszej akcji protestacyjnej, w ramach której wysyłamy do klubów parlamentarnych petycje z wezwaniem do odrzucenia szkodliwych dla instytucji małżeństwa i niezgodnych z konstytucją rozwiązań. Poniżej link do kampanii:


Sejm chce przemycić homomałżeństwa do Polski – zaprotestuj!


Data publikacji: 2014-10-09 09:00
Data aktualizacji: 2014-10-10 07:52:00
 
OBECNIE DZIAŁAMY
 

 
 
Jest nas już
wysłaliśmy
protestów