Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
 

Debata w Sejmie - wszystkie partie zgodne, by nasze sprawy załatwiać w Polsce

Debata w Sejmie - wszystkie partie zgodne, by nasze sprawy załatwiać w Polsce
Budynek Sejmu RP

W środę 13 stycznia polski Sejm debatował nad kontrowersyjną decyzją Komisji Europejskiej o objęciu polskich władz procedurą kontroli praworządności oraz w związki z coraz liczniejszymi krytycznymi wypowiedziami unijnych biurokratów. Premier Beata Szydło stwierdziła, że nasz kraj nie zasługuje na to, by był szkalowany. Tak się tymczasem dzieje. Jednak w opinii szefowej rządu ataki na nasz kraj są niesłuszne, a demokracja nie jest zagrożona.

 

Niemcy mają własne problemy, a Bruksela traktuje nas jak Europejczyków gorszego sortu – ocenił Marek Jakubiak z Kukiz’15. Reszta opozycji była mniej przychylna wobec rządu. Wszyscy zgodzili się jednak, że polskie sprawy powinno załatwiać się w kraju.


Nie twierdzę, że robimy wszystko najlepiej i nie popełniamy błędów – realizujemy program, do którego się zobowiązaliśmy i który wybrali Polacy. Demokratyczny wybór Polaków musimy uszanować – wierzę, ze w tej Izbie wszyscy politycy szanują ten wybór – powiedziała z sejmowej mównicy premier Beata Szydło.

 

Po wczorajszym dniu, gdy spotkałam się z szefami klubów parlamentarnych, (…) zgodziliśmy się co do jednego i za to serdecznie dziękuję – że sprawy polskie na arenie międzynarodowej mają wymiar ponadpartyjny – dodała.

 

Można się spierać, można się różnić, prawem opozycji jest krytykować. Ale gdy rzeczy dotyczą spraw fundamentalnych, które dotyczą polskiej racji stanu – wszyscy bierzemy odpowiedzialność za sprawy Polski. (…) Europa ma dużo poważniejsze problemy – zmaga się ze sprawami, z którymi sobie nie radzi – oceniła szefowa rządu.Więcej o sejmowej debacie na portalu PCh24.pl.

Data publikacji: 2016-01-14 10:00
Data aktualizacji: 2016-01-14 10:46:00
 
OBECNIE DZIAŁAMY
 

 
 
Jest nas już
wysłaliśmy
protestów