Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
 

KE straszy karami finansowymi - czy Niemcy również zostaną ukarani?

KE straszy karami finansowymi - czy Niemcy również zostaną ukarani?

Jak wiadomo Komisja Europejska planuje ukarać finansowo państwa członkowskie, które nie wywiązują się z obietnicy przyjmowania u siebie islamskich imigrantów. Jak się okazuje ukarani zastaliby nie tylko Polacy, Węgrzy i Słowacy, ale również...Niemcy. 

 

Z wyliczeń dziennika „Die Welt” wynika, że Polska za odmowę przyjęcia 6 tys. imigrantów groziłaby kara w wysokości 1,5 mld euro. Węgry za brak solidarności miałyby zapłacić 325 mln, a Słowacja 225 mln euro.

 

Gdyby stosować tę metodę, karę w wysokości 5 mld euro powinni zapłacić Niemcy. Zobowiązali się oni bowiem do przyjęcia z dzielonej puli 27 tys. uchodźców, a do tej pory władze w Berlinie podjęły decyzję w stosunku do 7 tys. osób.

 

Kara zapewne nie dosięgnie naszych zachodnich sąsiadów, gdyż Komisja Europejska wszczęła postępowanie tylko przeciwko tym państwom, które kategorycznie odmówiły przyjęcia uchodźców.

 

Jak poinformowano 6 września, Trybunał Sprawiedliwości UE oddalił skargę Słowacji i Węgier w sprawie relokacji uchodźców i podtrzymał prawo dotyczące przyjmowania uchodźców przez państwa członkowskie UE, w ramach ustaleń z 2015 roku. Polska i Węgry konsekwentnie odmawiają przyjmowania imigrantów, wskazując na kwestie bezpieczeństwa.


Data publikacji: 2017-09-14 12:00
Data aktualizacji: 2017-09-14 12:11:00
 
OBECNIE DZIAŁAMY
 

 
 
Jest nas już
wysłaliśmy
protestów