Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
 

Kolejne kroki w celu pozbawienia Polski suwerenności?

Kolejne kroki w celu pozbawienia Polski suwerenności?

Okazuje się, że „ustawa o bratniej pomocy” z 2014 roku mogła być tylko pierwszym aktem narodowej tragedii stopniowej utraty suwerenności. Rząd Prawa i Sprawiedliwości, czyli tej samej partii, która obiecywała uchylenie „bratniej pomocy”, planuje zakres tejże rozszerzyć – przestrzega na Facebooku Robert Winnicki.


Autor poselskiego projektu uchylenia „ustawy o bratniej pomocy”, lider Ruchu Narodowego i poseł klubu Kukiz’15 Robert Winnicki, wystosował oświadczenie w sprawie planowanej przez rząd nowelizacji, która ma ułatwić obcym wojskom prowadzenie operacji na terytorium Polski również w czasie pokoju.

 

„Proponowana ustawa stanowi kolejny krok na drodze pozbawiania Polski atrybutów suwerennego państwa i jest kontynuacją działań znanych pod nazwą «ustawy o bratniej pomocy»” – pisze Winnicki, wskazując jednocześnie, że projekt ten „stanowi głośną manifestację słabości państwa polskiego” oraz stwarza możliwość prowadzenia wobec Polski wojny hybrydowej podobnej do tej, która miała miejsce na Ukrainie.

 

Poseł deklaruje, że w Sejmie zagłosuje przeciw proponowanym zmianom. Spodziewać się można, że w jego ślad pójdzie duża część klubu Kukiz’15.

 

Data publikacji: 2016-04-05 16:00
Data aktualizacji: 2016-04-06 19:37:00
 
OBECNIE DZIAŁAMY
 

 
 
Jest nas już
wysłaliśmy
protestów