Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
 

Kukiz ostro o aborcji w Szpitalu Św. Rodziny

Kukiz ostro o aborcji w Szpitalu Św. Rodziny

Jestem znany z tego, że uważam samą aborcję za coś złego, za zabójstwo. Rzecz taka, żeby zostawić dziecko, które oddycha samo, po to, żeby umarło, to jest coś strasznego – powiedział Paweł Kukiz w porannym programie Bogdana Rymanowskiego. 


Z medialnych doniesień wynika, że  w Warszawie doszło do uśmiercenia dziecka wskutek nie udzielenia mu stosownej pomocy lekarskiej. Kobieta była w 24 tygodniu ciąży, a dziecko urodziło się, mimo podjęcia haniebnej próby aborcji. 


Komentując wydarzenia Paweł Kukiz powiedział - Jestem znany z tego, że uważam samą aborcję za coś złego, za zabójstwo. Rzecz taka, żeby zostawić dziecko, które oddycha samo, po to, żeby umarło, to jest coś strasznego. Ja nie chcę tutaj ferować wyroków, bo nie znam szczegółów sprawy, ale jeśli rzeczywiście prokuratura potwierdzi doniesienia dotyczące śmierci tego dziecka, to niczym się to nie różni od sadystycznego zabójstwa - stwierdził muzyk i polityk. - Jeśli takie są procedury, to tym bardziej powinna się tym zająć i prokuratura, i Sejm - dodał Paweł Kukiz.

Polityk zapytany, czy w przypadkach gdy jest podejrzenie, że dziecko może się urodzić z zespołem Downa aborcja powinna być zakazana. -  Dzisiaj jadę do Krakowa na Albertianę ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Tam najczęściej uczestniczą dzieci z zespołem Downa. To są kapitalne dzieci, bardzo dobre, kochane dzieci. Sam fakt, że ten zespół Downa jest wystarczającym powodem, by mordować takie dzieci, jest rzeczą straszną. Każdemu, kto decyduje się na taki zabieg aborcji, zalecałbym dłuższy kontakt z takimi dziećmi. To jest chodzące dobro - ocenił.


Wystarczy kliknąć tutaj, aby wysłać apel do Zbigniewa Ziobro - ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, którego prosimy o objęcie nadzorem śledztwa prowadzonego w sprawie śmierci dziecka w Szpitalu Św. Rodziny.


źr. PCh24.pl

Data publikacji: 2016-03-16 11:00
Data aktualizacji: 2016-03-16 11:38:00
 
OBECNIE DZIAŁAMY
 

 
 
Jest nas już
wysłaliśmy
protestów