Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
 

Mary Wagner na wolności – nasz wspólny sukces akcji na Protestuj.pl

Mary Wagner na wolności – nasz wspólny sukces akcji na Protestuj.pl

We wtorek 12 września 2017 roku sędzia Rick Libman zdecydował o odstąpieniu od karania dalszym więzieniem działaczki prolife, pomimo starań prokuratury o karę pozbawienia wolności na okres 18 miesięcy. Uwadze sądu nie mogło ujść ogromne poparcie jakie napłynęło dla Mary Wagner z różnych stron świata, w tym szczególnie z Polski, m.in. za sprawą akcji prowadzonej na naszym portalu.


„Dziękujemy sędziemu Libmanowi za jego decyzję, która jest krokiem w dobrą stronę. W mniej niż miesiąc Mary Wagner otrzymała ponad 850 listów, 34 000 tysiące emaili oraz 67 000 podpisów pod petycjami wpierających ją i jej zaangażowanie w obronę nienarodzonych dzieci” - powiedział Jim Hughes, prezes Campaign Life Coalition i wiceprezes International Right to Life Federation. „Ta zdecydowana odpowiedź jest odzwierciedleniem globalnego sprzeciwu wobec aborcji w Kanadzie” – dodał.


15 sierpnia tego roku sędzia Libman odroczył skazanie Mary Wagner, aby mogła przedłożyć listy od swoich sympatyków i przyjaciół, które wyrażają pozytywne opinie na jej temat. Zaraz po tym, Wagner poprosiła o przesyłanie listów wspierających obronę nienarodzonych dzieci. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W przeciągu kilku tygodni niewyobrażalna liczba ludzi z różnych stron świata odpowiedziała na jej prośbę.


„Potrzebujemy więcej ludzi takich jak Mary, którzy rzeczywiście rozumieją sytuację kobiet i ich nienarodzonych dzieci" - powiedział Hughes. "Aborcja jest wielką niesprawiedliwością w tym kraju (w Kanadzie red.) i mocno wspieramy Mary w jej odważnym przedsięwzięciu narażania własnego życia, aby kobiety wybierały życie dla swoich dzieci”.


Wśród głosów, które miały realny wpływ na decyzje sędziego znalazło się ponad 15 000 podpisów pod petycją przeprowadzoną przez portal Popierajmy.pl oraz 15 000 emaili wysłanych do sędziego Libmana za pośrednictwem naszego serwisu.


Data publikacji: 2017-09-14 11:00
Data aktualizacji: 2017-09-14 12:16:00
 
OBECNIE DZIAŁAMY
 

 
 
Jest nas już
wysłaliśmy
protestów