Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
 

Nasz sondaż: Polacy chcą odwołania Adama Bodnara z funkcji RPO

Nasz sondaż: Polacy chcą odwołania Adama Bodnara z funkcji RPO
Pod petycją w sprawie odwołania Adama Bodnara podpisało się już blisko 20 tysięcy internautów.

Przedstawiamy Państwu wyniki badania opinii publicznej, dotyczącego oceny pracy obecnego Rzecznika Praw Obywatelskich. Postać Adama Bodnara stała się przedmiotem ogromnych kontrowersji po tym, jak udzielił on skandalicznej wypowiedzi o Holokauście w programie TVP Info. Nasze badanie przeprowadzone zostało w dniach 25-31 lipca 2017 roku, a więc miesiąc po wybuchu tej afery. 

 

W naszym sondażu zadaliśmy trzy pytania. Odpowiadali na nie internauci odwiedzający Protestuj.pl, którzy zadeklarowali chęć udziału w badaniu. Zebrane wyniki rozwiewają wątpliwości wobec zasadności kampanii społecznych nakierowanych na wyciągnięcie politycznej odpowiedzialności wobec obecnego Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Już po wynikach pierwszego pytania widać, że Polacy chcą niezwłocznych zmian na stanowisku RPO. Wynik jest przygniatającym zwycięstwem zwolenników przedterminowego odwołania Adama Bodnara. Ponad 75% ankietowanych uważa, że Sejm powinien odwołać obecnego RPO bez oczekiwania na koniec jego kadencji.  

 

 

 

 

Przypomnijmy, iż w jednej z audycji na antenie TVP Info Adam Bodnar stwierdził, że Polski naród jest współodpowiedzialny za największą zbrodnię XX wieku – Holokaust. To ohydne kłamstwo nie tylko działa na szkodę naszego państwa, ale też narusza godność milionów polskich żołnierzy i działaczy niepodległościowych, którzy po 1939 roku walczyli i polegli w walce z niemieckim okupantem.

 

Kolejne pytanie dotyczyło skłonności Rzecznika do silnego faworyzowania mniejszości seksualnych i promowania kultury LGBT, nawet kosztem zwykłych obywateli.

 

 

 

Według udzielonych odpowiedzi, blisko 74% ankietowanych sprzeciwia się polityce prowadzonej przez Adama Bodnara. 

 

Misją Rzecznika Praw Obywatelskich jest stać na straży wolności i praw człowieka i obywatela, w tym realizacji zasady równego traktowania. Niestety, Adam Bodnar niejednokrotnie pokazał, że według jego opinii Polacy dzielą się na „równych i równiejszych”.

 

Ostatnie pytanie dotyczyło ogólnego poparcia Polaków dla niezależnych inicjatyw społecznych – takich jak portal Protestuj.pl – mających na celu wywieranie presji na politykach, zmuszając ich tym samym do wywiązywana się ze składanych obietnic i deklaracji.


 

 

 

Liczba odpowiedzi pozytywnych udzielonych na to pytanie wystawia dobre świadectwo pozarządowej działalności, generującej aktywność w sprawach publicznych. Ponad 86% internautów popiera inicjatywy, takie jak nasz serwis Protestuj.pl. To bardzo duża motywacja do dalszego działania i rozwijania naszej platformy.

 


Protestuj.pl

Data publikacji: 2017-08-07 16:00
Data aktualizacji: 2017-08-07 23:26:00
 
OBECNIE DZIAŁAMY
 

 
 
Jest nas już
wysłaliśmy
protestów