Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
 

O obrzydliwych bluźnierstwach w Poznaniu pisze portal PCh24.pl

O obrzydliwych bluźnierstwach w Poznaniu pisze portal PCh24.pl

Portal PCh24.pl informuje o proteście zainicjowanym w naszym serwisie. Dziennikarze portalu zauważyli: Pan Jezus jako egoista i antyspołeczny oszust? Chrystus jako źródło całego zła jakie spotyka ludzi? Kościół jako instytucja wspierająca molestowanie nieletnich? Kpiny ze śmierci na krzyżu? To wszystko chce pokazać w Poznaniu hiszpański reżyser.

 

Pseudosztuka zatytułowana „Golgota Picnic” (sic!) ma zostać wystawiona w ramach poznańskiego Malta Festival. Spektakl hiszpańsko-argentyńskiego autora – Rodrigo Garcii, wyraża nienawiść do Chrystusa i zarzuca chrześcijaństwu sprzyjanie seksualnemu wykorzystywaniu nieletnich przez księży i zakonników, a także przemocy i w ogóle całemu złu, jakie jest na świecie.

 

Widowisko obfituje w groteskowe i lubieżne sceny, podczas których drwi się z Męki i Śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Ponadto sztuka jest wulgarna i pełna pornograficznych odniesień do Pisma Świętego, przedstawia groteskową wizję ukrzyżowania Chrystusa, ze scenami seksualnymi i obelgami pod Jego adresem. Chrystus w „sztuce” przedstawiany jest jako egoista i antyspołeczny oszust. Na scenie często padają pod jego adresem wulgarne określenia.


Aby dołączyć do protestu przeciwko pseudosztuce "Golgota picnic", wystarczy kliknąć tutaj: http://www.protestuj.pl/beda-drwic-z-jezusa---nie-mozemy-na-to-pozwolic-,13,k.html.

Data publikacji: 2014-05-28 09:00
Data aktualizacji: 2014-06-18 10:53:00
 
OBECNIE DZIAŁAMY
 

 
 
Jest nas już
wysłaliśmy
protestów