Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
 

Premier Szydło kończy temat "uchodźców" w Polsce

Premier Szydło kończy temat "uchodźców" w Polsce
Prezes Rady Ministrów Beata Szydło

Prezes Rady Ministrów Beata Szydło zapowiedziała to, czego opinia publiczna w Polsce domagała się od wielu miesięcy. W wywiadzie udzielonym dla tygodnika "W Sieci" rozwiała wątpliwości do możliwej relokacji do Polski tzw. uchodźców pochodzących z krajów islamskich. "Chcemy pomagać, ale poza naszymi granicami" - zadeklarowała polska premier.


Petycję do jej rządu w sprawie niewpuszczenia do Polski uzgodnionej przez poprzedni rząd kwoty imigrantów podpisało ponad 40 000 osób. Mimo sporego rozgłosu, jaki zyskała akcja mailowania do Beaty Szydło w sprawie zabezpieczenia polskich interesów wobec próby narzucenia pewnych rozwiązań przez rząd niemiecki, przez wiele miesięcy rząd unikał czytelnej deklaracji w kwestii wykonania lub wycofania się z ustaleń zawartych przez gabinet Ewy Kopacz.


Ostatnie ataki terrorystyczne we Francji i Niemczech musiały skłonić polskie władze do reorientacji linii politycznej i uwzględnienia oczekiwań, które coraz głośniej formułowane są wśród posłów "Prawa i Sprawiedliwości". „Nie ma ceny za bezpieczeństwo Polaków. Nie cofniemy się. To nie znaczy, że nie chcemy pomagać, ale poza naszymi granicami. Niebawem jedzie kolejny transport pomocy humanitarnej dla uchodźców na Bliskim Wschodzie” – powiedziała premier Szydło.

 

Polska premier dodała także, iż zdaje sobie sprawę z ogromnego ryzyka, jakie musiałoby towarzyszyć wykonaniu ryzykownych ustaleń sprzed roku: „Napływ do Polski ludzi z krajów Bliskiego Wschodu jest wykluczony, bo ani my, ani Unia Europejska nie jest w stanie stworzyć systemu skutecznych zabezpieczeń, oddzielania uchodźców od terrorystów” – podkreśliła szefowa Rady Ministrów.Źródło: PCh24.pl.

Data publikacji: 2016-07-25 14:00
Data aktualizacji: 2016-07-25 15:08:00
 
OBECNIE DZIAŁAMY
 

 
 
Jest nas już
wysłaliśmy
protestów