Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
 

Przeciwko obrażaniu czci Matki Bożej

wysłanych protestów:
 
 

Ojciec Jacek Siepsiak

Szef portalu Deon.pl     

 


Wielebny Ojcze Redaktorze,

 

chciałbym wyrazić swoje głębokie oburzenie artykułem „Maryja to kobieta. Jaka była naprawdę?” zamieszczonym na portalu Deon.pl. W tekście tym redakcja posunęła się do ohydnej prowokacji, pisząc o obrazie Edvarda Muncha „Madonna” jako o godnym celebracji wizerunku Najświętszej Maryi Panny. Stanowczo protestuję przeciwko takiej postawie katolickiego medium!

 

Maryja jest Matką Boga, Królową Świętych, Królową Aniołów, od pierwszej chwili Swego poczęcia została zachowana jako nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego. Przedstawienie Jej jako nagiej kobiety w erotycznej ekstazie woła wręcz o pomstę do Nieba!

 

Jako katolik i internauta, chciałbym mieć pewność, że odwiedzając strony katolickie, lub polecając je znajomym, a także dzieciom, nie będę musiał narażać się na artykuły o tak gorszącej treści i zilustrowane w tak bulwersujący sposób.

 

Nie moje uczucia są tu jednak najistotniejsze. Na portalu Deon.pl doszło bowiem przede wszystkim do pohańbienia czci Maryi. Oczekuję zatem natychmiastowego usunięcia tego tekstu i podjęcia przez całą redakcję Deon.pl akcji ekspiacyjnej mającej na celu wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi ogromnego błędu, jakim była publikacja artykułu.

 

Z poważaniem,Odśwież obrazek
 
Informujemy, że Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Fundację Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi i Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie przy ul. Augustiańskiej 28, 31-064 Kraków (administratorzy danych) w celu informowania o przebiegu kampanii oraz realizacji działań statutowych, w tym do informowania o organizowanych akcjach społecznych. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Państwu prawo dostępu i poprawiania swoich danych. W zakresie przetwarzania danych przez Fundację w celu informowania o przebiegu kampanii oraz realizacji działań statutowych mogą Państwo wnieść pisemne, umotywowane żądanie zaprzestania przetwarzania danych ze względu na Państwa szczególną sytuację. Udzielona zgoda może być w każdym momencie wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 

Ojciec Jacek Siepsiak SJ - szef portalu Deon.pl
redakcja@deon.pl
 
Piotr Żyłka - redaktor naczelny portalu Deon.pl
pz@deon.pl
 
Jakub Kołacz SJ - prowincjał Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego
socpme@jezuici.pl
 

Skandaliczny artykuł na katolickim portalu Deon.pl! Autor posuwa się w nim do nazwania obrazu Edvarda Muncha „Madonna” wartościowym i godnym celebracji wizerunkiem Matki Bożej! A dzieło Muncha przedstawia nagą kobietę w erotycznym uniesieniu!

 

Takie treści publikuje się na portalu należącym do Towarzystwa Jezusowego i redagowanym przez jego członków – kapłanów!

 

Jako katolicy musimy powiedzieć dosyć!

 

Nie zgadzamy się na tego typu prowokacje progresywnych środowisk w Kościele!

 

Nie pozwólmy, by na portalach nazywających się katolickimi pojawiały się tego typu artykuły, w dodatku zilustrowane omawianym obrazem. Nawet, jeśli sama reprodukcja została ze strony artykułu post factum usunięta, to i tak dokonano pohańbienia czci Najświętszej Maryi Panny – ostentacyjnej obrazy Tej, która była bez grzechu!.

 

Dołącz do naszej akcji petycyjnej. Wysyłamy zamieszczony obok list protestacyjny do opiekującego się portalem jezuity ojca Jacka Siepsiaka, a także do redaktora naczelnego Piotra Żyłki. Informacja o naszej akcji dotrze również do ojca Jakuba Kołacza - prowincjała Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego.

 

Wystarczy podpisać i kliknąć w przycisk - to banalnie proste i szybkie w działaniu! Jak pokazały nasze dotychczasowe akcje w innych sprawach, niejednokrotnie masowy sprzeciw staje się skutecznym narzędziem wywierania wpływu.


Inicjatorzy akcji zachęcają wszystkich katolików do modlitwy wynagradzającej Panu Jezusowi znieważenie Jego Matki. 

Ojciec Jacek Siepsiak SJ - szef portalu Deon.pl
ul. Kopernika 26
31-501 Kraków
 
12 629 34 82
 
Piotr Żyłka - redaktor naczelny portalu Deon.pl
ul. Kopernika 26
31-501 Kraków
 
12 629 34 82
 
 
Jakub Kołacz SJ - prowincjał Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego
Mały Rynek 8
31-041 Kraków
 
12 428 15 00
 
 
 
 
 
 
 
Jest nas już
wysłaliśmy
protestów