Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
 

Radni Poznania zadecydują w sprawie bluźnierczego spektaklu "Golgota picnic"

Radni Poznania zadecydują w sprawie bluźnierczego spektaklu "Golgota picnic"

Na wtorkowej sesji radni Poznania zadecydują w sprawie rezolucji dotyczącej odwołania bluźnierczego spektaklu „Golgota Picnic”. Zaplanowane na 27-go i 28-go czerwca widowisko w ramach poznańskiego Malta Festival jest kpiną z Męki Pana Jezusa.

 

Tadeusz Dziuba, poseł ziemi wielkopolskiej, ma nadzieję, iż interwencja przyniesie w końcu oczekiwany skutek. - Jest to element wywierania presji na prezydenta Poznania, aby nie dopuścił do tej świętokradczej, obrazoburczej inscenizacji. Warto przypomnieć, że ta inscenizacja odbyła się 3 lata temu w Paryżu i była zaczątkiem samoorganizacji środowisk katolickich. Wtedy protestowało kilka tysięcy ludzi na ulicach Paryża, ale trzy lata później już milion ludzi. Śladem katolików francuskich, również my powinniśmy się zorganizować i czynem dać świadectwo temu, że nie zgadzamy się na tego typu przedstawienia, które godzą w fundamenty naszej wiary – powiedział „Radiu Maryja” poseł.


Widowisko obfituje w groteskowe i lubieżne sceny, podczas których drwi się z Męki i Śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Ponadto sztuka jest wulgarna i pełna pornograficznych odniesień do Pisma Świętego, przedstawia groteskową wizję ukrzyżowania Chrystusa, ze scenami seksualnymi i obelgami pod Jego adresem. Chrystus w „sztuce” przedstawiany jest jako egoista i antyspołeczny oszust. Na scenie często padają pod jego adresem wulgarne określenia.Źródło: PCh24.pl

 

Przypominamy, że wciąż można dołączyć do protestu.

Data publikacji: 2014-06-10 11:00
Data aktualizacji: 2014-06-18 10:52:00
 
OBECNIE DZIAŁAMY
 

 
 
Jest nas już
wysłaliśmy
protestów