Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
 

Ruszył proces Leszka M. oskarżonego o zniesławienie prof. Bogdana Chazana

Ruszył proces Leszka M. oskarżonego o zniesławienie prof. Bogdana Chazana

Przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie rozpoczął się proces byłego premiera Leszka M., który podczas jednej z audycji radiowych w lipcu 2014 r. zniesławił prof. Bogdana Chazana.


Polityk lewicy stwierdził wówczas, że dyrektor szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie „jest religijnym psychopatą, który nie pozwala kobietom na badania prenatalne; zmusza kobiety, żeby rodziły dzieci, które są ciężko okaleczone i za chwilę umrą”. Twierdził również, że tacy lekarze jak prof. Chazan „stanowią zagrożenie dla życia kobiet”, „skazują je na cierpienie” i „odmawiają wykonywania obowiązków zawodowych”.

Prywatny akt oskarżenia w imieniu pokrzywdzonego złożyli prawnicy Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. W dniu 29 lutego br. odbyło się posiedzenie pojednawcze.

 

Przypominamy, że dzięki wsparciu osób, które wzięły udział w protescie przeciwko znieważaniu prof. Chazana i akcji zbierania dobrowolnych datków na stronie protestuj.pl,  udało się postawić przed sądem Leszka M. źr. Ordoiuris.pl, PCh24.pl


Data publikacji: 2016-03-01 15:00
Data aktualizacji: 2016-03-01 15:58:00
 
OBECNIE DZIAŁAMY
 

 
 
Jest nas już
wysłaliśmy
protestów