Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
 

Teatr Powszechny już zbiera pokłosie „Klątwy”: protesty i interwencje prawne.

Teatr Powszechny już zbiera pokłosie „Klątwy”: protesty i interwencje prawne.

Nie milkną echa oburzenia po sobotniej premierze „Klątwy” na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie. Polacy postanowili jednak, że nie będą biernie się przyglądać, kiedy ważne dla nich wartości mieszane są z błotem.

 

Już 3 dni po premierze „sztuki” przed warszawskim Teatrem Powszechnym zebrało się około 100  osób, aby zaprotestować przeciwko obrażającemu ich zdaniem wartości chrześcijańskie i polskie tradycje spektaklowi.

„Apelujemy do władz państwowych: w tym teatrze powinna dzisiaj być policja, która powinna nie dopuścić do tego, aby taki spektakl się odbył, by przestępstwo bluźnierstwa, znieważanie symboli religijnych i narodowych się odbywało. Powinna się tym zająć prokuratura. Oczekujemy, że państwo polskie wydali reżysera, który nie jest Polakiem, poza granice tego kraju i że dostanie on wilczy bilet do Polski. Nie może być przyzwolenia na to, by za publiczne pieniądze tak żenujące, tak odrażające, tak podłe i haniebne rzeczy, które nie mają nic wspólnego z artyzmem, były w Polsce przedstawiane” - mówił podczas protestu prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki.

To, co dzieje się obecnie na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie, trudno opisać bez obrzydzenia. Dla lewicowych „artystów” seks, przemoc czy fekalia to wciąż za mało. Tym razem bośniacki reżyser Oliver Frilić postanowił włączyć do swoich paskudnych inscenizacji figurę Jana Pawła II z dowieszoną tabliczką „obrońca pedofili” oraz użyć krzyża, jako narzędzia masturbacji.

 

Spektakl oburzył także prawników z Instytutu Ordo Iuris, którzy nie ukrywają frustracji spowodowanej tym ohydnym „dziełem”. Na stronie Instytutu możemy przeczytać: „Zgodnie z art. 196 Kodeksu Karnego obraza uczuć religijnych i publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej jest w Polsce karalne. Instytut Ordo Iuris, zadeklarował dziś bezpłatną pomoc prawną osobom, które chciałby wejść na drogę prawną w obronie swych uczuć religijnych lub porządku publicznego”.

Prawnicy Instytutu postanowili pójść o krok dalej wysyłając pismo skierowane do najważniejszych urzędników Rady Europy w sprawie nawoływania do motywowanej nienawiści politycznej, która miała miejsce w trakcie spektaklu.

 

Tymczasem gorąco zachęcamy do podpisania protestu znajdującego się na naszym portalu. Nie raz już udowodniliśmy, że razem jesteśmy w stanie wpłynąć polityków oraz władze instytucji społecznych. Poniżej zamieszczamy link do protestu.

 

LINK DO PROTESTU

Data publikacji: 2017-02-22 18:00
Data aktualizacji: 2017-02-22 18:41:00
 
OBECNIE DZIAŁAMY
 

 
 
Jest nas już
wysłaliśmy
protestów