Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
 

Unijni dygnitarze zdecydowali - 13 stycznia debata "o sytuacji w Polsce"

Unijni dygnitarze zdecydowali - 13 stycznia debata "o sytuacji w Polsce"
Brukselska siedziba Komisji Europejskiej

Znikają ostatnie niewiadome w związku z wymierzoną w polskie władze debatą, która ma się odbyć w Brukseli. Wiemy już, że Parlament Europejski wraz z Komisją Europejską będą oceniać  reformy wdrażane nad Wisłą już w środę 13 stycznia 2016 r. Unijni decydenci jako nowy powód dla tej decyzji wymieniają przyjętą przez parlament nowelizację Ustawy o radiofonii i telewizji. 

 

Wiemy już, że oprócz Parlamentu Europejskiego, do dyskusji nad Polską dołączy także Komisja Europejska. To właśnie przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker podjął decyzję, że debata odbędzie się już 13 stycznia. Według opublikowanego komunikatu, dyskusja ma dotyczyć praworządności w naszym kraju.

Rzecznik Komisji Europejskiej uważa, że obecnie jest zbyt wcześnie, by spekulować na temat możliwych kolejnych kroków, jakie unijny organ podniesie przeciwko Polsce. Wciąż ma jeszcze trwać dialog między stroną polską a eurokratami.

 

Jeśli nie dojdzie do porozumienia to niewykluczone, że Parlament Europejski zarekomenduje Komisji podjęcie konkretnych działań. Objęcie Polski nadzorem KE poparł w niedzielę na łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung” Guenther Oettinger, komisarz ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa.

 

Dołącz do protestu – podpisz i wyślij do Martina Schulza, Jeana-Claud’e Junckera i Donalda Tuska nasz list, w którym domagamy się wycofania z ingerencji w wewnętrzne sprawy Polski. Do akcji dołączyło już ponad 15 000 osób.

 


Protestuj.pl

Data publikacji: 2016-01-04 20:00
Data aktualizacji: 2016-01-04 20:27:00
 
OBECNIE DZIAŁAMY
 

 
 
Jest nas już
wysłaliśmy
protestów