Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
 

Zapraszamy na protest pod Ministerstwem Kultury w Warszawie.

Zapraszamy na protest pod Ministerstwem Kultury w Warszawie.

We wtorek 17. czerwca spotykamy się w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu przed budynkiem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od godziny 15.30 protestujemy przeciwko finansowaniu z pieniędzy publicznych Festiwalu Malta, podczas którego promowane będą okropne bluźnierstwa.

Podczas poznańskiego Malta Festival wystawiona zostanie pseudosztuka „Golgota Picnic” (sic!). Spektakl hiszpańsko-argentyńskiego autora – Rodrigo Garcii, wyraża nienawiść do Chrystusa i zarzuca chrześcijaństwu sprzyjanie seksualnemu wykorzystywaniu nieletnich przez księży i zakonników, a także przemocy i w ogóle całemu złu, jakie jest na świecie.

Widowisko obfituje w groteskowe i lubieżne sceny, podczas których drwi się z Męki i Śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Ponadto sztuka jest wulgarna i pełna pornograficznych odniesień do Pisma Świętego, przedstawia groteskową wizję ukrzyżowania Chrystusa, ze scenami seksualnymi i obelgami pod Jego adresem. Chrystus w „sztuce” przedstawiany jest jako egoista i antyspołeczny oszust. Na scenie często padają pod jego adresem wulgarne określenia.

Spektakl ma zostać wystawiony 27. czerwca podczas Poznań Malta Festival, przedstawianego jako jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych Europy Środkowo-Wschodniej. Dzieje się to w tym samym mieście, w którym tuż po wojnie postawiono olbrzymi pomnik Najświętszego Serca Jezusowego, zburzony później przez okupantów. Dziś w Poznaniu katolicy chcący odbudować ów wspaniały monument trafiają na liczne trudności – bluźniercy natomiast mogą w wystawiać swoje haniebne „dzieła”.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało poznańskiemu Festiwalowi Malta dotację w wysokości miliona złotych! Nie możemy się na to godzić! Protestujmy! 
Tym bardziej, że nie jest to pierwszy raz, gdy ministerstwo finansuje tak ohydne rzeczy nazywane sztuką! Pamiętamy o obrzydliwej „Adoracji” w Centrum Sztuki Współczesnej, podczas której nagi artysta ocierał się o średniowieczny krucyfiks.


Ponad 55 tys. ludzi wysłało już swój protest do Poznania. Pokażmy także w Warszawie, pod budynkiem ministerstwa, że nie zgadzamy się, by z naszych pieniędzy finansować wydarzenia, podczas których drwi się z Pana Jezusa!

Widzimy się we wtorek 17. czerwca na Krakowskim Przedmieściu 15 – pod budynkiem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego! Punktualnie o godzinie 15.30! 


Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Data publikacji: 2014-06-13 08:00
Data aktualizacji: 2014-06-18 10:52:00
 
OBECNIE DZIAŁAMY
 

 
 
Jest nas już
wysłaliśmy
protestów