Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
 

Zatrzymać „Klątwę”. Do policji trafiają wnioski o zapobieżenie popełnieniu przestępstwa

Zatrzymać „Klątwę”. Do policji trafiają wnioski o zapobieżenie popełnieniu przestępstwa

Na nic odwołania do opieszale działających prokuratur i sądów. Mimo obywatelskich zgłoszeń bluźnierczy spektakl „Klątwa” wciąż może być wystawiany na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie. Czy powstrzyma go Policja? Stróże prawa właśnie otrzymują wnioski o zapobieżenie popełniania przestępstwa.


 „Składamy wniosek z żądaniem, by Policja natychmiast podjęła działania przeciwko przestępczym działaniom Teatru Powszechnego podczas spektaklu Klątwa” – poinformowała Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

 

Takie działanie, jak wyjaśniła Krucjata, jest powodowane tym, że zgodnie z procedurami prawnymi w Polsce prokuratura lub sąd może dowolnie odwlekać podjęcie czynności. „Gdybyśmy się zatem od nich domagali przeciwdziałania bezprawiu i wybrykom Teatru Powszechnego moglibyśmy na to czekać nawet latami – tyle trwałoby dochodzenie i ewentualna rozprawa sądowa” – podkreśliła Krucjata.


Stąd też, zgodnie z poradą prawników, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę złożyła wniosek do jednostki policji, na której terenie funkcjonuje Teatr Powszechny, by ta zgodnie z ustawą o Policji i Kodeksem Postępowania Karnego, podjęła niezwłocznie czynności i zatrzymała spektakl. „Jeśli Policja – pomimo tego wniosku – nic nie zrobi, stanie się tym samym współodpowiedzialna za łamanie prawa, a zaniechanie podjęcia czynności przez policję umożliwi podjęcie obrony prawa i ładu bezpośrednio przez Naród” – podała Krucjata.

 

Organizatorzy na swoich stronach opublikowali wzór pisma wraz z prośbą o formowanie kolejnych, podobnych wniosków i przesyłanie ich Policji. Krycjata zaprasza też 27 maja pod Teatr Powszechny w Warszawie, gdzie od godz. 18.00 będzie funkcjonował Rycerski Obóz i przeprowadzony zostanie Różańcowy Szturm przeciwko „Klątwie”!

 Źródło: PCh24.pl


Data publikacji: 2017-05-17 16:00
Data aktualizacji: 2017-05-17 16:04:00
 
OBECNIE DZIAŁAMY
 

 
 
Jest nas już
wysłaliśmy
protestów